اطلاعیه ثبت نام در نهمین گردهمایی راهنمایان کشور (اصفهان)

قابل توجه راهنمایان گردشگری سراسر کشور 
ثبت نام نهمین گردهم آیی راهنمایان گردشگری سراسر کشور آغاز شد. این گرد هم آیی همزمان با روز جهانی راهنمایان دوم اسفند، و به مدت سه روز در شهر اصفهان و به میزبانی "انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان اصفهان" برگزار خواهد شد. این گردهم آیی آموزش محور بوده و با هدف ارتقای کیفی معلومات راهنمایان سراسر کشور و آمادگی برای کنوانسیون 2017برگزار خواهد شد.
برنامه های گردهم آیی عبارتند از 
پیش از گردهم آیی 29 بهمن : گشت در مسیرهای طبیعت گردی و فرهنگی اصفهان (اختیاری)
روز اول  30 بهمن : پنلها و کارگاههای آموزشی 
روز دوم 1 اسفند : نیم روز پنل و کارگاههای آموزشی، و نیم روز تور پیاده روی در شهز اصفهان 
روز سوم 2 اسفند : اختتامیه، راس ساعت 9:57 دقیقه (برند راهنمایان ایران)
برای اطلاعات بیشتر و ثبت نام با "انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری استان" محل اقامت خود تماس حاصل فرمایید. 
منتظر دیدار شما هستیم 
هیات مدیره "کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور "
______________________________________________________________
گردهمایی از روز پنجشنبه مورخ 29 بهمن 1394 آغاز می شود و در روز یکشنبه مورخ 2 اسفند ساعت 15 پس از صرف نهار به پایان می رسد.


- با توجه به اینکه گردهمایی نهم در اصفهان صرفا جنبه آموزشی و آمادگی برای کنوانسیون 2017 را داشته و تعداد شرکت کنندگان استان ها در این گردهمایی کاهش یافته است، بنابه محدودیت سهمیه استان، افرادی که تمایل به حضور در این گردهمایی را دارند تا پایان وقت اداری روز پنجشنبه مورخ 94/10/17 رزومه کاری خود در زمینه گردشگری در سال جاری را به ایمیل دبیر انجمن جناب آقای حسن پور به نشانی hassanpour.ie@gmail.com ارسال نمایند.
شایان ذکر است ارسال رزومه مبنای ثبت نام قطعی برای شرکت در گردهمایی نبوده و صرفا جهت تعیین اولویت حضور می باشد.
- هزینه ورودی شرکت در گردهمایی نهم اصفهان مبلغ 250 هزار تومان می باشد و هزینه ایاب ذهاب متعاقبا اتخاذ خواهد شد.
- لازم بذکر است که فقط و فقط راهنمایان کارت دار و عضو انجمن حق شرکت در جشن را دارند.
- از ثبت نام افرادی که به هر دلیل در جشن سال های قبل رفتار مخالف با شئونات اسلامی و یا اخلاق حرفه‌ای راهنمایان از خود نشان داده اند خودداری می گردد.


با تشکر
هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان استان آذربایجان شرقی

ادامه ...
معرفی استان آذربایجان شرقی

این استان بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین استان ناحیه شمال غربی ایران محسوب می‌شود.

استان آذربایجان شرقی از سمت شمال به جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان، از سمت غرب و جنوب غرب به استان آذربایجان غربی، از سمت شرق به استان اردبیل و از سمت جنوب شرق به استان زنجان محدود شده‌است. این استان دارای آب و هوای سرد کوهستانی بوده و کلّ محدوده استان را کوه‌ها و ارتفاعات تشکیل داده‌اند. مساحت استان آذربایجان شرقی ۴۵٬۴۹۱ کیلومتر مربع است که از این جهت، یازدهمین استان بزرگ ایران محسوب می‌شود. این استان محل اتصال دو رشته کوه مهم و اصلی کوه‌های ایران، یعنی البرز و زاگرس است و بلندترین نقطه آن، قله کوه سهند است. مرکز استان آذربایجان شرقی، کلان‌شهر تبریزاست. از شهرهای مهم و اقماری این استان می‌توان به مرند، مراغه، میانه اشاره کرد. آذربایجان شرقی رتبه اول صادرات غیرنفتی در کشور را داراست.  همچنین این استان امن‌ترین و کم‌جرم‌ترین استان ایران به شمار می‌رود.
یکی از شهرهای بزرگ ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است این شهر بزرگ‌ترین شهر منطقهٔ شمال‌غرب ایران و مناطق آذری‌نشین و قطب اداری، ارتباطی، بازرگانی، سیاسی، صنعتی، فرهنگی و نظامی این منطقه شناخته می‌شود.


تبریز
دوران اولیه
تاریخ اولیه شهر تبریز هنوز بدرستی معلوم نشده‌است و بحث‌های زیادی در این باره مطرح است. برخی تاریخ شناسان فرض را بر این قرار داده‌اند که بهشت عدن در محل فعلی شهر تبریز بنا شده بود. نخستین نوشته موجود درباره تبریز کتیبه پادشاه آشور سارگن دوم می‌باشد. همچنین اکتشافات انجام شده در طی سال‌های ۱۳۸۰ در سایت موزه عصر آهن در حوالی مرکز تبریز نشان از وجود تمدنی در محل کنونی شهر تبریز در هزاره اول و دوم قبل از میلاد دارد. این شهر در طول تاریخ چندین بار به عنوان پایتخت حکمرانی پادشاهان مختلف انتخاب شده‌است. از جمله این شهر پایتخت حکمرانی یکی از فرماندهان اسکندر مقدونی بنام آتروپات بوده است.


بناها
تبریز بارها در طول تاریخ بر اثر زمین‌لرزه آسیب جدی دیده و بارها در اثر حمله‌های سلجوقیان، مغولان، عثمانی، اشغال تبریز توسط روس‌ها (به سال ۱۸۲۸–۱۸۲۷) دچار خرابی‌های شدیدی شده‌است این جنگ‌ها و زمین‌لرزه‌های مکرر، بخش‌های عمده‌ای از قسمت‌های قدیمی شهر را نابود کرده‌است به عنوان مثال، شاه اسماعیل صفوی پس از فتح هرات، هنرمندان بسیاری را با خودش به تبریز آورد؛ ولی هیچ‌کدام از بناهایی که او یا جانشینان مستقیم او ساخته‌اند، سالم باقی نمانده‌اند. آنچه از قصر شاه اسماعیل در شمال شرقی تبریز باقی‌مانده، توصیف‌هایی است که گردشگران اروپایی مکتوب کرده‌اند. 
امروزه تنها دو محل باستانی –یعنی ارگ تبریز و مسجد کبود– از تبریز قدیم برجای مانده‌است. به همین دلیل این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران –همچون اصفهان، شیراز و حتی مشهد– آثار باستانی بسیار کم‌تری دارد. ارگ تبریز بنایی آجری است که پیش از سال ۷۰۱ خورشیدی برروی آواره‌های مسجدی ساخته شده‌است. این بنا از نظر سادگی، اندازه و پایداری، چشم‌گیر است. مسجد کبود بنایی است که حدود سال ۸۲۹ خورشیدی ساخته شده و به دلیل کاشی‌کاری آبی تزئینی زیبایش، شهرت یافته‌است. از دیگر آثار باستانی تبریز، خرابه‌های مقبره دوازده‌گوشه غازان پسر ارغون(حاکم مغول ایران) نیز قابل ذکر است


خانه‌ها
شهر تبریز دومین شهر پررونق کشور از لحاظ خانه‌های تاریخی است. تا سال ۱۳۸۷ خورشیدی، بیش از ۶۰۰ باب خانهٔ تاریخی در سطح تبریز شناسایی شده‌است. بیشتر بناهای تاریخی و دیدنی موجود در تبریز در آخرین شب سال ۱۱۹۳ هجری و در آغاز دوره حکومت قاجاریان بر اثر وقوع زمین‌لرزه‌ای هولناک تخریب شدند و این شهر به تلی از خاک تبدیل گشت
در سال‌های پس از پیروزی انقلاب ۱۳۵۷ ایران، تعدادی از خانه‌های تاریخی تبریز ترمیم شده‌است. برای نمونه خانه کوزه‌کنانی –در خیابان راسته‌کوچه– به موزه مشروطه، خانه شربت‌اوغلی –در خیابان ثقةالاسلام– به فرهنگسرای تبریز و خانه‌های قدکی، گنجه‌ای‌زاده و بهنام –در خیابان مقصودیه– به مجموعه دانشکده معماری تبدیل شده‌است. بسیاری از دیگر خانه‌های تاریخی تبریز نیز در حال احیا و ترمیم هستند و پس از مرمت به موزه یا سایر مراکز فرهنگی تبدیل خواهند شد


پارک‌ها
تبریز دارای ۱۳۲ پارک فعال است که این تعداد شامل ۴۵ پارک همسایه‌ای، ۵۲ پارک محله‌ای، ۲۵ پارک ناحیه‌ای، ۶ پارک منطقه‌ای و ۴ پارک شهری می‌شود. امروزه ۸ پارک مسافر در تبریز فعالیت می‌کنند که توان پذیرایی از ۱۰٬۰۰۰ مسافر را به‌طور همزمان دارند


هتل‌ها
تبریز نخستین شهر در ایران است که در آن هتل و مسافرخانه به سبک جدید ایجاد شده و اولین هتل به ناممهمانخانه نظافت، در سال ۱۲۸۲ خورشیدی توسط شخصی به نام «میرزا اسحاق‌خان معزالدوله» در جوار پل قاری احداث شده بود.
هتل‌های ۵ ستاره پارس و شهریار در منطقه ایل‌گلی و ۴ ستاره بین‌المللی تبریز و گسترش در منطقه آبرسان از مهم‌ترین هتل‌های تبریز محسوب می‌شوند همچنین هتل‌های ایران، آذربایجان، دریا، سینا، قدس، ارک، مروارید، پارک و نگین، از دیگر هتل‌های معروف این شهر هستند.


مراکز خرید
مراکز خرید سنتی
شهر تبریز دارای مراکز تجاری متعددی است که برخی از آن‌ها شامل مراکز خرید سنتی و قدیمی همچون بازار تبریز است که علاوه بر مرکز تجاری، به عنوان اثری تاریخی نیز شناخته می‌شود. در حال حاضر این بازار، به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراکز خرید کالا در میان مردم شهر و گردشگران مطرح است. طلا، فرش، کفش، کیف، پوشاک، لوازم خانگی، وسایل آشپزخانه و ده‌ها کالای دیگر از جمله اقلامی هستند که در این بازار عرضه می‌شود. 
خیابان تربیت نیز به عنوان بخشی از جاده تاریخی ابریشم، در محدوده بازار تبریز، از مراکز خرید سنتی در تبریز به حساب می‌آید که کیف، کفش و پوشاک، اصلی‌ترین کالاهایی هستند که در آن به فروش می‌رسند. 


مراکز خرید مدرن
افزون بر مراکز خرید سنتی و تاریخی، مراکز تجاری مدرنی نیز در این شهر احداث شده‌اند.
مرکز خرید لاله پارک با تجمیع برندهای معتبر جهانی، به عنوان مدرن‌ترین مرکز خرید در شمال‌غرب کشور، دارای بیش از ۱۲۰ واحد تجاری است که بیشتر آن‌ها نمایندگی برندهای معتبر جهانی، به ویژه برندهای کشور ترکیه هستند. برخی از این برندها، به عنوان نمایندگی انحصاری در این مجتمع فعال بوده و حتی در پایتخت هم نمایندگی ندارند. 
آبرسان از جمله مناطقی است که دارای مراکز تجاری متعددی همچون برج بلور، برج سفید، پل بازار جواهر، پاساژ اسکان، مرکز خرید گلدیس و پاساژ صدف است
در کوی ولی‌عصر مناطق سنگ‌فرش، فلکه بزرگ و خیابان فروغی به عنوان مراکز فروش کالا شناخته می‌شوند
مرکز تجاری رشدیه واقع در شهرک رشدیه نیز از مشهورترین مراکز خرید تبریز است

ادامه ...
فراخوان مسابقه عکاسی مراسم خاص محرم در ایران

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با همکاری انجمن عکاسی میراث فرهنگی و به مناسبت ایام ماه محرم و صفر برگزار میکند: 
سوگواره سراسری "مسابقه عکاسی مراسم خاص محرم در ایران"
 این سوگواره با هدف اعتلای مفهوم غنی عزاداری و معرفی میراث معنوی و خرده فرهنگهای به جای مانده در جای جای سرزمین مان می‌کوشد جلوه‌هایی ویژه، خاص و ناب از  عشق و دلدادگی مردم ایران در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله علیه السلام را به تصویر بکشد. 


موضوع:
به تصویر کشیدن مراسم و آئین‌های عزادارای ویژه و خاص حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در ماه محرم در سراسر کشور


اهداف:
1.گسترش فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی به ویژه فرهنگ و هنر عاشورایی در سطح جامعه.
2.تحکیم پیوند بین دین، هنر و رسانه با معرفی و به تصویر کشیدن صحنه‌های عزاداری خاص و ویژه محرم در نقاط مختلف کشور.
3.مستند سازی مراسم خاص محرم به عنوان میراث معنوی
4.معرفی عزاداری مناطق مختلف کشور در جهت توسعه و بسط گردشگری مذهبی


مقررات شرکت در مسابقه:
 حداکثر تعداد ۵ عکس از هر عکاس (با در نظرگرفتن سایز ضلع بزرگتر ۲۰۰۰ پیکسل) پذیرفته خواهد شد
عکس‌ها می‌تواند تک رنگ، سیاه سفید و یا رنگی باشد.
آثار می‌بایست مستند بوده و از هرگونه دستکاری با نرم افزارهای رایانه ای یا اصلاحی که جنبه مستند بودن عکس را مخدوش سازد اجتناب گردد
شرکت‌کنندگان می‌بایست عکس‌ها را به ترتیب زیر به صورت انگلیسی نامگذاری نمایند:
مشخصات هر شرکت‌کننده شامل: نام و نام خانوادگی، سن، تحصیلات، نشانی دقیق و شماره ثابت و همراه، مکان و زمان هر عکس و مختصری درباره نحوه مراسم، می‌بایست در قالب فایلی با فرمت Word همراه با آثار ارسال گردد
دبیرخانه سوگواره، ارسال کننده را صاحب اثر می‌شناسد. در صورتیکه خلاف آن اثبات شود اثر از سوگواره حذف و کلیه امتیازات متعلق به آن ابطال می‌شود. 
عکس‌های ارسالی مسترد نخواهد شد.
در صورت ناقص بودن فایل‌های ارسالی، آثار به سوگواره راه پیدا نخواهند کرد
برگزارکننده، کلیه حقوق چاپ و نشر آثار اعم از دیجیتال یا چاپ ورقی و برگزاری نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را برای خود محفوظ می‌داند.
 کلیه حقوق معنوی و مادی آثار برگزیده با حفظ حق درج نام صاحب اثر متعلق به سوگواره است.
 به کلیه‌ شرکت کنندگانی که آثارشان به بخش نمایشگاه و نیز برای چاپ کتاب راه می‌یابد، لوح تقدیر ، کتاب سوگواره و لوح تقدیر و جایزه صنایع¬دستی اهدا خواهد شد.
به آثاری که پس از مهلت مقرر به دبیرخانه سوگواره ارسال شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
عکس‌ها باید در یک لوح فشرده یا به صورت فایل زیپ به همراه مشخصات مورد نظر به آدرس پستی دبیرخانه یا پست الکترونیکی (ایمیل) ارسال گردد.
 ارسال آثار به دبیرخانه به منزله پذیرش مقررات شرکت در مسابقه است.
 تصمیم‌گیری در خصوص مسائل پیش‌بینی نشده بر عهده برگزارکننده خواهد بود.


جوایز 
نفر اول: جایزه نفیس صنایع دستی به ارزش 15 میلیون ریال به همراه لوح تقدیر سوگواره 
نفر دوم: جایزه نفیس صنایع دستی به ارزش 10 میلیون ریال به همراه لوح تقدیر سوگواره 
نفر سوم: جایزه نفیس صنایع دستی به ارزش 5 میلیون ریال به همراه لوح تقدیر سوگواره


تقویم بخش مسابقه: 
آخرین مهلت ارسال آثار: 30 آبان ماه 1394
داوری آثار: جناب آقای دکتر بهمن نامور مطلق ،جناب آقای دکتر ضیایی پرور ،جناب آقای سعید محمودی ازناوه ،جناب آقای ابراهیم سیسان ، جناب آقای سیداصغر خدایی 


اعلام نتایج: 
افتتاحیه نمایشگاه: 9 آذرماه 1394
اعلام نفرات برتر و اهدای جوایز: 10 آذرماه 1394
محل برگزاری نمایشگاه 
ساختمان شماره 1 سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری


محل رونمایی کتاب و تقدیر از نفرات برتر
سالن اجتماعات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری


برگزارکنندگان:
مجری: دفتر امورمجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری
شورای سیاست گذاری: حمید ضیایی پرور،حسین اله بداشتی، سیداصغر خدایی، جلال عباسی
داوران: دکتر بهمن نامور مطلق، دکتر حمید ضیایی پرور، سعید محمودی ازناوه، ابراهیم سیسان، سیداصغر خدایی 
دبیر: شهنا شهریاری
دبیر اجرایی:  آمنه خلیلی


نحوه ارسال آثار:
 ارسال آثار توسط پست الکترونیک به آدرس ngos@ichto.ir
جهت هماهنگی با شماره تلفن 61063115 تماس حاصل نمایید.


مشاهده پوستر مسابقه - مشاهده فراخوان با فرمت PDF

ادامه ...
دعوت به همکاری

انجمن صنفی راهنمایان استان در نظر دارد به منظور ارتقای سطح کیفی امور مرتبط با راهنمایان و نعامل هرچه بیشتر آنها از علاقمندان به همکاری با انجمن برای حضور در دفتر انجمن واقع در «میدان ساعت، پشت عمارت شهرداری، خانه حیدرزاده، مرکز اطلاع رسانی گردشگری، دفتر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی» و همکاری در زمینه های « روابط عمومی » ، « فناوری اطلاعات » و ... دعوت به همکاری نماید.
داوطلبان برای اعلام آمادگی خود، ایمیلی حاوی مشخصات شخصی و زمینه مورد علاقه جهت همکاری با انجمن به آدرس ایمیل انجمن info@eatga.ir ارسال نمایند.

ادامه ...
سفرنامه شهرستان ماکو - فرشاد شفیعی شهیدلو

سفرنامه بازدید از شهرستان ماکو که بنا به دعوت مدیریت محترم منطقه آزاد ماکو از دست اندرکاران صنعت گردشگری استان انجام گرفته، توسط دوست و همکار عزیز، آقای فرشاد شفیعی شهیدلو تنظیم شده و جهت مطالعه و استفاده دوستان راهنما و سایر علاقمندان در وب‌سایت انجمن بارگذاری شده است. از آقای شفیعی بابت زحمتی که متحمل شده‌اند کمال تشکر را داریم.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال نظرات خوب در مورد سفرنامه با آدرس farshad452003@yahoo.com مکاتبه نمایند.

دانلود سفرنامه در فرمت PDF

ادامه ...
دوره آموزشی بین‌المللی HOT - اطلاعیه شماره 2

اطلاعیه شماره 2: "كانون انجمن‌هاي صنفي راهنمايان گردشگر‌ي سراسر كشور" (IFTGA) در نظر دارد هم‌زمان با برگزاري نهمين گردهمايي ملی راهنمايان گردشگري، دومین دوره آموزشي HOT را به منظور ارتقاي سطح كيفي زير نظر "فدراسيون جهاني راهنمايان گردشگري" (WFTGA) برگزار كند. از آن‌جا كه نهمين گردهمايي در شهر اصفهان و با رويكرد آموزش برگزار خواهد شد، اين دوره نیز به صورت تئوري و عملي در شهر اصفهان برگزار مي‌شود.
اهداف دوره:
این دوره به عنوان دوره‌ای مقدماتی در زمینه مهارت‌های عملی راهنمایان گردشگری ارائه می‌شود و برای راهنمایانی کاربردی است که دارای دانش بالا و قابل قبول محلی و بومی بوده، ولیکن نیازمند بهبود بخشیدن به مهارت‌های عملی هستند.
كساني كه موفق به گذراندن دوره با شرايط مطلوب بشوند، علاوه بر دریافت مدرک از طرف WFTGA مي‌توانند در دوره‌هاي بعدي فدراسيون شركت كنند و در صورت پیشرفت خود به عنوان يكي از مدرسين ملي و بين‌المللي به تدريس بپردازند.
تاریخ دوره:
24 بهمن، به مدت هشت روز، هر روز از ساعت ٩ تا ١٧
هزینه دوره:
- براي اعضای انجمن‌هاي صنفي عضو کانون، و با تخفيف در نظر گرفته شده:
1.000.000 تومان
- براي افراد غير عضو:
1.300.000 تومان
(هزینه فوق تنها شامل دوره بوده و اقامت شرکت‌کنندگان و وعده‌های غذایی را شامل نمی‌شود)
مهلت ثبت نام و واریز پول:
30 آبان 1394
سرفصل آموزشی دوره شامل موارد زیر است:
- مهارت‌های عملی راهنمای تور
• دو روز سمینار ارتباطی شامل: مهارت ارائه، معرفی، ارزیابی فردی، دانش سازماندهی و روایت‌گری تور برای شنوندگان
• هدایت و راهنمایی در تورهای پیاده‌روی داخل شهر
• هدایت و راهنمایی در موزه‌ها و گالری‌های هنری
• هدایت و راهنمایی در سایت‌ها و بناهای مذهبی
• هدایت و راهنمایی در فضای آزاد و تفسیر میراث طبیعی
• هدایت و راهنمایی در وسایل نقلیه در حال حرکت (تورهای اتوبوسی)
- دانش عملی
- مطالعات فرهنگی
- مطالعات تجاری و حرفه‌ای
(آزمون نهایی دوره یه صورت شفاهی، کتبی و عملی خواهد بود و مدرک نهایی توسط WFTGA صادر خواهد شد)
شرایط و نحوه ثبت نام:
- شركت در اين دوره فقط براي تمامی راهنمايان كارت دار با سابقه فعالیت و با سطح انگلیسی استاندارد -که توسط کمیته برگزاری تعیین خواهد شد- مجاز است.
- برای برخورداری از تخفیف، داشتن تاییدیه از انجمن‌های صنفی جهت عضویت و فعالیت مثبت، الزامی است. بنابراین فهرست اعضای انجمن‌های صنفی تنها از طریق انجمن استانی پذیرفته خواهد شد. بدیهی است اعضای انجمن‌ها برای ثبت نام  باید به انجمن خود مراجعه کرده و از طریق رابطین انجمن خود با کانون  ثبت نام  و هزینه دوره را واریز نمایند. در نهایت ارسال فهرست اعضای شرکت‌کننده انجمن‌ها به مسوول ثبت نام (خانم نعیمه حنفی)  توسط رابطین استانی انجام شده و هزینه دوره یک‌جا به حساب کانون واریز خواهد شد.

ادامه ...
دوره آموزشی بین‌المللی HOT

اطلاعیه شماره 1: دوره آموزشی بین‌المللی
"كانون انجمن‌هاي صنفي راهنمايان گردشگري سراسر كشور" (IFTGA) در نظر دارد هم‌زمان با برگزاري نهمين گردهمايي ملی راهنمايان گردشگري، دومین دوره آموزشي HOT را به منظور ارتقاي سطح كيفي زير نظر "فدراسيون جهاني راهنمايان گردشگري" (WFTGA) برگزار كند. از آن‌جا كه نهمين گردهمايي در شهر اصفهان و با رويكرد آموزش برگزار خواهد شد، اين دوره نیز به صورت تئوري و عملي در شهر اصفهان برگزار مي‌شود.
كساني كه موفق به گذراندن دوره با شرايط مطلوب بشوند، علاوه بر دریافت مدرک از طرف WFTGA مي‌توانند در دوره‌هاي بعدي فدراسيون شركت كنند و در نهايت خود به عنوان يكي از مدرسين ملي و بين‌المللي به تدريس بپردازند.


• تاريخ دوره:
٢٤ بهمن، به مدت هشت روز، هر روز از ساعت ٩ تا ١٧


• هزينه دوره :
- براي اعضای انجمن‌هاي صنفي عضو کانون، و با تخفيف در نظر گرفته شده: 1.000.000 تومان
- براي افراد غير عضو1.300.000اطلاعیه دوره آموزشی بین‌المللی


شرایط و نحوه ثبت نام:
• شركت در اين دوره فقط براي راهنمايان كارت دار و با سطح انگلیسی استاندارد -که توسط کمیته برگزاری تعیین خواهد شد- مجاز است.


.اعضای انجمنها برای ثبت نام به انجمن خود مراجعه نمایند، و از تماس مستقیم با مسئول ثبت نام بپرهیزند.
 
• برای برخورداری از تخفیف، داشتن تاییدیه از انجمن‌های صنفی جهت عضویت و فعالیت مثبت، الزامی است.لذا لیست اعضای انجمنهای صنفی فقط از طریق انجمن پذیرفته خواهد شد. 


• مهلت ثبت نام و واریز پول: 30 آبان 1394 


• مسوول ثبت نام: سرکار خانم نعیمه حنفی
شماره تماس 09365988083 
Tourleader.n@gmail.com


منتظر اطلاعیه بعدی ما باشید

ادامه ...
دوره آموزشی مشتری مداری در صنعت جهانگردی و گردشگری1394/02/03

دوره آموزشی مشتری مداری در صنعت جهانگردی و گردشگری  یک رویداد آموزشی – کاربردی در ایران است که در ۲ روز برگزار خواهد شد.

مدرس دوره مشتری مداری در صنعت گردشگری: مهندس سلیم خلیلی، کارشناس ارشد مدیریت راهبردی کسب و کار از دانشگاه تهران


زمان برگزاری دوره : ۱۰ و ۱۱ اردیبشهت ماه ۱۳۹۴- ساعت ۱۵ الی ۲۰
مکان: سالن اجتماعات لاله پارک تبریز
مهلت ثبت نام : ۵ ارديبهشت ماه ۱۳۹۴


* هزینه شرکت در این دوره تخصصی آموزشی ۱.۸۰۰.۰۰۰ ريال می باشد که برای راهنمایان عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری با احتساب ۲۵ درصد تخفیف مبلغ ۱.۳۵۰.۰۰۰ ریال که میتوانید به صورت آنلاین (در صورت داشتن رمز دوم کارت بانکی خود) ثبت نام کنید ولی در صورت واریز مبلغ از طریق بانک،  قبل از تکمیل فرم ثبت نام ،
هزینه را به شماره حساب ۱ – ۱۸۲۸۰۷۲ – ۸۰۰ – ۹۶۰۱
و یا شماره کارت ۷۴۰۶ – ۱۱۲۷ – ۸۶۱۰ – ۶۲۱۹
بانک سامان ( قابل واریز از کلیه شعب ) به نام آقای علی اکبر اهری پور واریز و مشخصات فیش واریزی را در فرم ثبت نمایید .
* همچنین میتوانید هزینه ثبت نام را از طریق کد موبایلی
110521#*888*724*
پرداخت نموده و کد رهگیری را در فرم ثبت نام وارد نمایید.

راهنمایان محترم علاقمند به شرکت در دوره می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس اینترنتی: http://tourismconf.com/tourismcourse مراجعه نمایند.
 

ادامه ...
کف حقوق راهنمایان گردشگری در سال 13941394/02/02

طبق تصویب روسای انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور، مورخ 28 فروردین 1394 و بر طبق محاسبات انجام شده بر مبنای کف حقوق اعلامی وزارت کار، و لحاظ کردن ضرایب متفاوت از جمله فصلی بودن طبیعت کار راهنمایان گردشگری سراسر کشور، کف حقوق راهنمایان گردشگری برای سال 1394 به قرار روزی "1400000 ریال" معادل یکصد وچهل هزار تومان، اعلام می شود. 

بدیهی است این مبلغ کف پرداختی به راهنمایان است و بنا به زبان، مهارت، مسیر، تحصیلات و سایر مسایل می تواند مبلغ بالاتری نیز به راهنمایان پرداخت شود. که بسته به توافق میان کارفرما و راهنمای مزبور است .


به امید بهروزی و پیروزی 
هیئت مدیره کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور

ادامه ...
سفرنامه هشتمین گردهمائی راهنمایان گردشگری - فرشاد شفیعی شهیدلو 1394/01/31

سفرنامه هشتمین گردهمائی راهنمایان گردشگری در مشهد مقدس که توسط راهنمای گرامی، آقای فرشاد شفیعی شهیدلو، طی 40 روز و با صرف 200 ساعت کار، تحقیق، گردآوری، مطالعه، تایپ و تنظیم شده، جهت مطالعه و استفاده دوستان راهنما و سایر علاقمندان در وب‌سایت انجمن بارگذاری شده است. از آقای شفیعی بابت زحمتی که متحمل شده‌اند کمال تشکر را داریم.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال نظرات خوب در مورد سفرنامه با آدرس farshad452003@yahoo.com مکاتبه نمایند.

دانلود سفرنامه در فرمت PDF

ادامه ...
دعوت به همکاری1391/12/26

انجمن صنفی راهنمایان استان در نظر دارد به منظور ارتقای سطح کیفی امور مرتبط با راهنمایان، از علاقمندان به همکاری با انجمن در زمینه های « روابط عمومی » ، « فناوری اطلاعات » و ... دعوت به همکاری نماید.
داوطلبان برای اعلام آمادگی خود، ایمیلی حاوی مشخصات شخصی و زمینه مورد علاقه جهت همکاری با انجمن به آدرس ایمیل انجمن info@eatga.ir ارسال نمایند.

ادامه ...
آلبوم صوتی منشور کوروش

آلبوم صوتی منشور کوروش به آهنگ­سازی و تهیه­ کنندگی وحید زَردِی دغدغه­ اي در پاسداشت و حفظ ميراث كهن ايران است. این آلبوم به عنوان اولين اثر هنري در پاسخ و تقابل هجوم رسانه ­اي غرب در باب توهين و تخريب تاريخ كهن و ماندگار ايران عزيز و ملت شريف ما تهيه شده است. در اين اثر هنري كه براي اولين بار متن منشور كوروش كبير آهنگ­سازي شده، ابعاد مختلف شخصيت كوروش از زواياي جامعه شناختي، روانشناختي و فرهنگ به ­صورت يك كُلاژ موسيقیايي شنيده و حس مي­شود. لذا خواهشمند است از اين اثر ملي، فرهنگي و تاريخي كه مراحل آهنگ­سازي، اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و توليد آن دو سال و نيم به­ طول انجاميد و همچنين براي پاسداشت "كپي رايت"، اين محصول فرهنگي را مورد حمايت خود قرار دهيد. باشد كه با حمايت از اين اثر گوشه­اي از هويت گمشده ايران، نه فقط براي نسل امروز بلكه براي تمام ملل دوباره احياء شود.
با سپاس
راهنماي تور  و  مدير برنامه –  مهندس شهرام دانشور

0-915-318-2543


پیوند به این مطلب در سایت کانون راهنمایان

ادامه ...
اطلاعیه ثبت نام در هشتمین گردهمایی راهنمایان کشور (مشهد مقدس)1393/09/19*** توجه! به علت اتمام زمان ثبت نام و تکمیل ظرفیت استان در گردهمایی مشهد از واریز وجه خودداری نمایید. ***


متن اصلی اطلاعیه :


قابل توجه اعضا محترم انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی:
نظر به برگزاری هشتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری کشور در مشهد مقدس، از تاریخ 28 بهمن لغایت اول اسفند ماه سال جاری به اطلاع راهنمایان محترم گردشگری استان می‌رساند که به دقت موارد را مطالعه نموده و براساس موارد ذکر شده در ذیل مطلب نسبت به اعلام آمادگی و ثبت نام اقدام نمایند.
براساس مصوبه و تاکید کانون راهنمایان کشور تنها راهنمایان کارت دار که در تاریخ گردهمایی (28 بهمن ماه) کارت راهنمای آنها دارای اعتبار باشد، حق حضور در گردهمایی را خواهند داشت لذا راهنمایان بدون کارت (دارای لوح) از ثبت نام خودداری نمایند.
شرایط ثبت نام: 
* سهمیه استان آذربایجان شرقی 30 نفر مصوب گردیده است، که به علت محدودیت سهمیه های اختصاص یافته و با توجه به شرایط نا معلوم برخی استان ها و ... احتمال کاهش این سهمیه وجود دارد. (تنها راهنمایان عضو انجمن امکان حضور را خواهند یافت)

* مبلغ ورودیه برای هر نفر در گردهمایی امسال بر اساس مصوبه کانون  1.500.000  ریال می‌باشد که هزینه رفت و برگشت به مشهد نیز به این هزینه اضافه خواهد شد. در مورد وسیله نقلیه و هزینه های رفت و آمد، تصمیم جمعی با حضور داوطلبان اتخاذ خواهد شد.
* واریز مبلغ 150 هزار تومان به شماره کارت بانک ملت ( به علت اتمام زمان ثبت نام، شماره کارت پاک شده است ) به نام نوید مشهوری آفاق (پس از واریز مبلغ یک پیامک حاوی نام و نام خانوادگی، چهار رقم آخر کارت بانکی و نام بانک به شماره 4408-153-0935 «مشهوری آفاق» ارسال نمایید).
* ثبت نام و واریز مبلغ به منزله حضور قطعی فرد در گردهمایی نخواهد بود و در صورت عدم دارا بودن شرایط یاد شده مبلغ واریزی به حساب عودت داده خواهد شد.
* از میان دانشجویان گردشگری علاقمند؛ یک نفر به شرط ارائه مقاله و موافقت هیات داوران امکان حضور در گردهمایی را خواهد یافت. شایان ذکر است دانشجویان علاقمند قبل از واریز وجه، فایل مقاله را به آدرس ایمیل انجمن به نشانی  info@eatga.ir  ارسال نمایند.
* علاقمندان می بایست تا روز جمعه 28 آذرماه  با توجه به شرایط ذیل نسبت به واریز وجه و ثبت نام اولیه اقدام نموده و مراتب را به اطلاع انجمن برسانند.
«راهنمایان گرامی به دلیل اینکه پس از تاریخ 30 آذرماه و قطعی شدن ثبت نام مبالغ ورودیه به حساب کانون راهنمایان کشور واریز خواهد شد امکان عودت آن به هیچ وجه وجود نخواهد داشت و لذا بعد از مطالعه دقیق موارد فوق نسبت به ثبت نام اقدام نمایید.»
با تشکر – روابط عمومی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان

ادامه ...
مسابقه عکاسی در هشتمین گردهمایی راهنمایان کشور

راهنمایان گرامی نظر به برگزاری مسابقه عکاسی در حاشیه هشتمین گردهمایی راهنمایان در مشهد مقدس در صورت علاقمندی با توجه به موارد ذیل نسبت به ارسال آثار اقدام نمایید.
موضوع اول: گردهمایی هفتم راهنمایان
موضوع دوم: خراسان
مهلت ارسال: بیستم دی ماه 93
عنوان ایمیل: مسابقه عکاسی هشتمین گردهمایی راهنمایان
ایمیل مرجع برای ارسال آثار: khrtga@yahoo.com
مشخصات عکس ها:
* عرض حداقل 30 سانتیمتر
* مقدار dpi  300
* حجم عکس بین 2 تا 5 مگابایت
* فایل با پسوند jpeg ارسال شود

ادامه ...
دوره های مکالمه عمومی و تخصصی زبانهای انگلیسی و ترکی استانبولی

قابل توجه راهنمایان و دانشجویان محترم گردشگری استان:
انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان در نظر دارد در راستای توانمند سازی هرچه بیشتر راهنمایان و دانشجویان گردشگری و با هدف ارتقا سطح مکالمه زبان‌های انگلیسی و ترکی استانبولی دوره های مکالمه عمومی و تخصصی این زبان‌ها را ویژه راهنمایان و دانشجویان گردشگری به شرح ذیل برگزار نماید:


دوره‌ها :
دوره مکالمه انگلیسی عمومی - تعداد جلسات: 20 - شهریه : 1,200,000 ریال

دوره مکالمه انگلیسی تخصصی - تعداد جلسات: 20 - شهریه : 1,500,000 ریال

دوره مکالمه ترکی استانبولی عمومی - تعداد جلسات: 20 - شهریه : 1,200,000 ریال

دوره مکالمه ترکی استانبولی تخصصی - تعداد جلسات: 20 - شهریه : 1,500,000 ریال


شرایط و ضوابط ثبت نام:
* این دوره ویژه راهنمایان و دانشجویان گردشگری بوده و مدارک لازم در هنگام ثبت نام اخذ خواهد شد.
* راهنمایان عضو انجمن از 20 درصد تخفیف در شهریه برخوردار خواهند بود.
* از ثبت نام کنندگان آزمون تعیین سطح به عمل خواهد آمد.
* کلاسها با هشت نفر تشکیل خواهند شد و در صورت تمایل شرکت کنندگان برای تشکیل کلاسهای نیمه خصوصی (4 نفره) مبلغ شهریه دو برابر خواهد شد.
* در انتهای دوره و پس از اخذ آزمون از شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره از سوی انجمن ارائه خواهد گردید.
* جهت ثبت نام، تا تاریخ 5/9/1393 نام و نام خانوادگی و دوره مورد نظر خود را به شماره پیامک انجمن «30008002800210» ارسال نمایید. متعاقبا با شما تماس گرفته خواهد شد.
* پیش از شروع کلاسها یک جلسه توجیهی برگزار خواهد گردید که حضور در جلسه یاد شده الزامی است.

ادامه ...
ثبت نام شانزدهمین کنوانسیون 2015 پراگ

کنوانسیون جهانی راهنمایان زیر نظر فدراسیون جهانی راهنمایان WFTGA از سال 1985 تا کنون هر دوسال یکبار در کشور های مختلف برگزار شده است و این کنوانسیون مهمترین گردهمایی جهانی راهنمایان بشمار میرود. مهمترین هدف از برگزاری این کنوانسیون تعامل و تبادل دیدگاه ها و اطلاعات بین نمایندگان و تک تک راهنمایان حاضر در کنوانسیون می باشد. در حاشیه ی این کنوانسیون کارگاه های آموزشی و سخنرانی ها در راستای درک بهتر حرفه راهنمای تور و بهتر شدن مهارتها برای شرکت کنندگان برگزار می شود. همچنین برای شناخت و معرفی کشور میزبان دو برنامه (Pre and Post tour) گشت برون شهری قبل و بعد از کنوانسیون برگزار می گردد. زمان برگزاری شانزدهمین کنوانسیون 26 الی 30 ژانویه 2015 و میزبان شهر پراگ، جمهوری چک می باشد.
از همکاران علاقمند به شرکت در کنوانسیون پراگ 2015 تقاضا می شود برای ثبت نام به سایت زیر مراجعه و هرچه زودتر اقدام نمایند.
http://www.wftga2015.org/registration/getting-ready-for-registration
لازم به ذکر است با توجه به ضرورت اخذ ویزای شنگن و نیاز به زمان 1 ماهه برای وقت سفارت، مصاحبه و در نهایت گرفتن ویزا توصیه میشود در صورت تمایل هرچه سریعتر اقدام به گرفتن ویزا نموده و پس از اخذ ویزا نسبت به ثبت نام اقدام نمایید، چراکه هزینه ثبت نام در صورت عدم شرکت در کنوانسیون به حساب شما عودت داده نمی شود.
تمامی راهنمایان عضو انجمن های صنفی سراسر کشور و یا عضو جامعه راهنمایان (دارای کارت راهنمای تور معتبر از سازمان میراث فرهنگی کشور) امکان شرکت در این گردهمایی را دارند.
برای اطلاعات بیشتر به سایت www.wftga2015.org مراجعه و یا با سرکار خانم عاطفه دهقان - intelpr@iftga.ir - دبیر کمیته روابط بین الملل کانون تماس حاصل نمایید.

ادامه ...
برای نخستین بار در استان، اخذ هر سه مدرک حرفه ای در حوزه راهنمایان گردشگری توسط بابک سلیمانی صفا.

بابک سلیمانی صفا، عضو ارزنده انجمن صنفی راهنمایان استان، برای نخستین بار در استان موفق به اخذ هر سه مدرک حرفه ای در حوزه راهنمایان گردشگری، طبیعت گردی و راهنمای کوهستان شد.
بابک سلیمانی صفا، متولد 1358تبریز ، از سال 1389 و با توجه به علاقه شخصی به کار راهنمایی گردشگری وارد این حوزه شد. در سال 91 با حضور در دوره راهنمایان گردشگری و طبیعت گردی موفق به اخذ مدرک حرفه ای در هر دو دوره گردید. در سال 92 نیز، پس از موفقیّت در طی دوره راهنمایان کوهستان به عنوان نخستین راهنمای کوهستان در استان معرفی شد و به جمع معدود راهنمایان حرفه ای مجاز کوهستان در سطح کشور پیوست. بابک سلیمانی صفا نخستین راهنمای استان به شمار می رود که هر سه مدرک حرفه ای در حوزة راهنمایان گردشگری را اخذ کرده است. راهنمای ارزنده و عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی آقای سلیمانی صفا با چندین سال سابقة کوهنوردی و طبیعت گردی سوابق ارزشمندی مانند سرپرستی و راهنمایی گروه های کوهنوردی در صعودهای برون مرزی به قله های آرارات و .... و نیز صعود به قلل مرتفع ایران را در کارنامه خود دارد.
روابط عمومی انجمن صنفی

ادامه ...
نخستین سمینار علمی تخصصی جاذبه‌ها و دافعه‌های گردشگری آذربایجان شرقی1393/02/16

قابل توجه راهنمایان گردشگری محترم استان
با توجه به توافق به عمل آمده جهت همکاری مشترک فی ما بین هیات مدیره انجمن صنفی راهنمایان استان و مدیریت شرکت ساربانان گردشگری تبریز، در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر نخستین سمینار علمی تخصصی جاذبه ها و دافعه های گردشگری آذربایجان شرقی، از راهنمایان گردشگری استان دعوت به عمل می آید با مراجعه به سایت www.sarebanan.com نسبت به ثبت نام در همایش اقدام نمایند. همچنین راهنمایان عزیز میتوانند مقالات خود را جهت ارائه در سمینار از طریق همین سایت به ثبت برسانند. ضمنا به اطلاع می رساند با توجه به رایزنی های انجام شده، راهنمایان گرامی در صورت مشارکت در اجرای هرچه بهتر سمینار اعم از همکاری با دبیرخانه و ارائه مقالات، از دبیرخانه همایش گواهی نامه حضور و مشارکت در اجرای سمینار دریافت خواهند نمود.
تصویر مرتبط : پوستر همایش

ادامه ...
دعوت به همکاری1392/12/07

قابل توجه راهنمایان کارت‌دار و لوح‌دار استان
با توجه به توافق به عمل آمده مابین «انجمن صنفی راهنمایان گردشگری» و «معاونت محترم گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان»، انتخاب راهنمایان همکار سازمان در ستاد تسهیلات نوروزی (نوروز 93) توسط انجمن صنفی راهنمایان استان صورت خواهد پذیرفت.
با توجه به عنایت معاونت محترم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، انجمن صنفی موظف گردیده است تا نسبت به معرفی راهنمایان به سازمان جهت همکاری در نوروز 93 اقدام نماید. بدین منظور انجمن در نظر دارد از میان راهنمایان عضو انجمن تعداد قابل توجهی را برای همکاری به سازمان معرفی نماید. لذا از راهنمایان علاقمند به همکاری دعوت به عمل می آید نام و نام خانوادگی خود را به شماره 9830008002800210+ پیامک نمایند. لازم به ذکر است که انجمن تنها از میان راهنمایان عضو اقدام به انتخاب و معرفی راهنما به سازمان خواهد نمود و در این راستا تقاضا می‌شود راهنمایانی که علاقمند به همکاری هستند با توجه به فرصت محدود و با مراجعه به اطلاعیه قبلی موجود در سایت، سریعا نسبت به عضویت در انجمن اقدام نمایند.

ادامه ...
نكات ضروری برای حضور در جشن هفتم راهنمايان1392/11/27

قابل توجه راهنمایان و دوستان عزیزی که برای شرکت در «هفتمین جشن راهنمایان گردشگری سراسر کشور» در استان کرمان ثبت‌نام کرده‌اند.

وب سایت «کانون انجمن‌های صنفی کارگری راهنمایان گردشگری سراسر کشور» ( ifgta.ir ) اطلاعیه‌ای با موضوع «نکات ضروری برای حضور در جشن هفتم راهنمایان» قرار داده که اطلاع از محتوای آن برای دوستانی که در جشن شرکت می‌کنند مفید و ضروری است. لذا خواهشمند است مفاد این اطلاعیه را مطالعه و اطلاع رسانی کنید.

با تشکر.
لینک به اطلاعیه بر روی سایت iftga.ir : «نكات ضروری برای حضور در جشن هفتم راهنمايان»

ادامه ...
فراخوان عکس و سفرنامه نگاری جشن هفتم

با سلام،
همان‌گونه که اطلاع دارید، گردهمایی سالانه راهنمایان در روز 2 اسفند هر سال، بزرگترین اتفاق گردشگری کشور محسوب می‌شود که تمامی راهنمایان برای ادامه یافتن آن تلاش می‌کنند.
بر آن شدیم تا لحظات شیرین کنار هم بودن را باهم به اشتراک بگذاریم. از این رو، لطفاً اعضای انجمن خود را از لینک زیر باخبر نمایند، تا همه سهمی در ثبت گردهمایی راهنمایان سراسر کشور داشته باشیم.
فراخوان عكس و يادمان جشن هفتم
با سپاس.

ادامه ...
عضوگیری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی1392/11/21

قابل توجه راهنمایان محترم استان،
طبق مذاکرات صورت گرفته با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، در قراردادهای کاری فی مابین، فقط از اعضای انجمن صنفی دعوت به همکاری خواهد شد.
لذا شایسته است هرچه سریع‎تر نسبت به تکمیل مدارک و انجام مراحل عضویت در انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان اقدام نمائید.
مطلب مرتبط : « آغاز عضوگیری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی ».

ادامه ...
آغاز عضوگیری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی1392/11/10

نظر به شروع عضوگیری انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان به اطلاع راهنمایان محترم گردشگری استان می‌رساند براساس موارد ذکر شده در ذیل مطلب نسبت به ثبت‌نام و ارسال مدارک به ایمیل دبیرخانه انجمن صنفی استان لطفاً در زمان اعلام شده اقدام فرمایید.  


شرایط ثبت نام:
خواهشمند است قبل از ثبت نام موارد زیر را به دقت مطالعه گردد.
دستورالعمل اخلاقي و شغلي راهنمايان گردشگري اعضای «انجمن صنفي راهنمايان گردشگري استان آذربایحان شرقی»
1) از يك راهنماي حرفه‌اي انتظار مي‌رود از قوانين، مقررات و عرف كشور پيروي كند.
2) يك راهنماي حرفه‌اي سياست‌هاي انجمن صنفي و كارفرمايي كه با آن همكاري دارد را مي‌داند و مطابق با آن رفتار مي‌كند. وفاداري به سياست‌هاي انجمن صنفي و كارفرما در طول مدت برگزاري تور، در زمره وظايف راهنما است.
3) يك راهنماي حرفه‌اي به هر تور به عنوان يك مأموريت جدي مي‌نگرد و فقط در صورت ناچاري آن را لغو مي‌كند.
4) يك راهنما همواره با عملكرد منطقي و اخلاقي خود، ارتباطي مثبت را با همكارانش پايه ريزي مي‌كند.
5) يك راهنماي حرفه‌اي به دور از هرگونه تعصب و تنها بر اساس دانش و اطلاعات مستند خود، بي‌‌طرفانه و مشتاقانه مطالبش را به مسافران و گردشگران ارائه مي‌دهد.
6) يك راهنماي حرفه‌اي زماني اجراي يك تور را مي‌پذيرد كه برنامه آن سفر را از پيش تهيه كرده باشد، چرا كه بايستي زمان‌هاي دقيق و محل‌هاي مورد بازديد و تمام جزئيات برنامه را در دست داشته باشد.
7) يك راهنماي حرفه‌اي براي علائق و ارزش‌هاي مورد نظر گروه خود احترام قائل است و ديدگاه شخصي‌اش را درباره موضوعات بحث برانگيزي مانند تمايلات شخصي افراد، مذهب و سياست با مسافران درميان نمي‌گذارد.
8) يك راهنماي حرفه‌اي درباره شهر مورد بازديد، اطلاعات گسترده‌اي از قبيل تاريخ و معماري و فرهنگ و سياست و باورها و اعتقادات مردم آن‌ دارد. ضمنا وي از نمايشگاه‌هاي جديد، رويدادها و برنامه‌هاي فصلي و آخرين تغييرات صورت گرفته در شهر و مكان مورد بازديدش باخبر است.
9) يك راهنماي حرفه‌اي بهترين راه‌ها و جاده‌ها را براي هر تور مي‌داند. همچنين با قوانين راهنمايي و رانندگي به خوبي آشنا است. او با آرامش، مؤدبانه و به موقع اطلاعات لازم را با راننده درميان مي‌گذارد.
10) يك راهنماي گردشگري بهداشت فردي را رعايت كرده و در تمام تورها با پوششي آراسته و مناسب حاضر مي‌شود.
11) يك راهنماي حرفه‌اي به عنوان نماينده فرهنگ كشورش، از مسافران به گرمي استقبال مي‌كند و در طول سفر با آنان رفتاري دوستانه و محبت آميز، اما رسمي دارد و مهم‌تر اين‌كه ميان آنان تمايزي قائل نمي‌شود.
12) يك راهنماي حرفه‌اي بعد از هر سفر تجربيات خود را ياد داشت مي‌كند و آن را در اختيار انجمن صنفي قرار مي‌دهد . سپس اين گزارش در صورت لزوم از طرف انجمن صنفي به سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري ارائه مي‌شود.
13) يك راهنماي حرفه‌اي از سوالات گردشگران استقبال مي‌كند و با درايت و هوشمندي به آنان پاسخ مي‌دهد. وي در صورت ندانستن پاسخ صحيح و قانع كننده، از سوال كننده تشكر مي‌كند و به دنبال فرصتي مناسب خواهد بود تا جواب را بيابد.
14) يك راهنماي حرفه‌اي بر اساس قراردادي كه با كارفرما دارد، حق و حقوق خود را به طور كامل مطالبه مي‌كند و به دنبال كسب درآمد از راه‌هاي غير اخلاقي نيست.


نحوه ثبت نام :
1- ارسال اسکن فیش واریزی به مبلغ 200،000 ریال ( بیست هزار تومان ) بابت ورودیه و مبلغ 500،000 ریال ( پنجاه هزار تومان ) بابت حق عضویت (برای هر مبلغ یک فیش مجزا) سالانه به شماره حساب جام  80 / 48797595 نزد بانک ملت به نام انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان.
( شماره شبا IR28  0120  0000  0000  4879  7595  80 )
( شماره کارت 8299 7577 3379 6104 )
توجه: اسکن فایل فیشهای واریزی به صورت خوانا و به گونه‌ای باشد که شماره فیش قابل رویت باشد.
2- ارسال فایل اسکن شده صفحه نخست شناسنامه، کارت ملی، لوح و کارت راهنمای گردشگری.
3- ارسال فایل فرم تکمیل شده مشخصات ( دانلود فرم ثبت نام )
4- ارائه اصل فیش واریزی در اولین گردهمایی اعضای انجمن صنفی الزامی است. 
5- پس از تکمیل مدارک و ارسال به ایمیل انجمن به آدرس info@eatga.ir، پیامکی حاوی نام و نام خانوادگی به شماره تلفن   09141090637   ارسال فرمایید.
توجه: 
- انجام ثبت نام در سایت انجمن به منزله اين است كه عضويت خود را در «انجمن صنفي راهنمايان گردشگري استان آذربایجان شرقی» پذيرفته‌ و براساس مرام نامه عمل خواهيد كرد.
- پس از دریافت ایمیل حاوی مدارک و تثبیت ثبت نام افراد، صدور کارت عضویت برای افراد ثبت نام کننده صورت گرفته و به اطلاع اعضا خواهد رسید.

ادامه ...
اطلاعیه حضور در هفتمین جشن راهنمایان گردشگری کشور

قابل توجه راهنمایان کارت دار استان آذربایجان شرقی :
نظر به برگزاری هفتمین جشن راهنمایان گردشگری کشور در استان کرمان از تاریخ 30 بهمن لغایت دوم اسفند ماه سال جاری به اطلاع راهنمایان محترم گردشگری استان می‌رساند براساس موارد ذکر شده در ذیل مطلب نسبت به اعلام آمادگی و ارسال مدارک به ایمیل دبیرخانه انجمن صنفی استان در زمان اعلام شده اقدام فرمایید.
شرایط ثبت نام  :
1- براساس مصوبه کانون راهنمایان کشور در شهر کرمان تنها راهنمایان کارت دار حق حضور در جشن را خواهند یافت.
2- به علت محدودیت زمانی، مهلت اعلام آمادگی ثبت نام و ارسال مدارک تا پایان روز سوم بهمن ماه 92 مقرر گردیده است.
3- اعلام آمادگی ثبت نام و ارسال مدارک از طریق ایمیل انجمن به آدرس info@eatga.ir صورت خواهد پذیرفت.
4- هزینه حضور در جشن 2,100,000 ریال می‌باشد که شامل 1,000,000 ریال ورودیه جشن و 1,100,000 ریال هزینه تهیه بلیط رفت و برگشت قطار از تهران به کرمان و بالعکس می‌باشد. این مبلغ براساس کوپه‌های 4 تخته محاسبه شده است و در صورت اختصاص کوپه‌های 6 تخته مابه‌التفاوت بلیط به نفرات عودت خواهد گردید. ضمناً هزینه رفت و برگشت تبریز به تهران برحسب نوع وسیله نقلیه محاسبه و متعاقباً اعلام خواهد شد.
نحوه ثبت نام :
1- ارسال اسکن فیش واریزی به مبلغ 2,100,000 ریال به شماره حساب جام 48797595/80 نزد بانک ملت به نام انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان.
2- ارسال فایل اسکن شده کارت راهنمای گردشگری و کارت ملی.
3- مشخصات کامل فردی شامل نام، نام خانوادگی، نام پدر، تلفن همراه وآدرس ایمیل در متن ایمیل ارسالی ذکر گردد.
4- به علت محدودیت سهمیه‌های اعلام شده از طرف کانون راهنمایان گردشگری کشور ثبت نام و واریز مبلغ به منزله حضور قطعی فرد در جشن نخواهد بود و انتخاب از میان ثبت نام کنندگان از طریق قرعه کشی صورت خواهد گرفت.
5- پس از تکمیل مدارک و ارسال به ایمیل انجمن پیامکی حاوی نام و نام خانوادگی به شماره 0938-932-936-0 ارسال فرمایید.

ادامه ...
شروع به کار وب‌سایت رسمی انجمن صنفی راهنمایان استان1392/09/01

وب‌سایت رسمی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی به آدرس www.EATGA.ir بعد از ثبت انجمن صنفی شروع به کار کرد.
EATGA مخفف کلمات East Azarbaijan Tour Guide Association می‌باشد.
این وب‌سایت با همکاری و توسط تیم کاراکال طراحی و اجرا شده است.

ادامه ...
آرم نهایی انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان آذربایجان شرقی1392/08/25

و بلاخره آرم انجمن صنفی راهنمایان گردشگری.
نمادی که برای انجمن صنفی، طراحی شده شکل ساده شده از نمای طاقهای «بازار تبریز» است،استفاده از عنصر خط در قسمت انتهایی در واقع نشانی از «جاده ابریشم» و راهی است که به پیش رو داریم.
علت انتخاب «بازار» و استفاده از آن به عنوان یک اِلمان به دلیل ثبت جهانی این اثر تاریخی و معرفی آن است. تلفیق خطوط منحنی «در قالب جاده» با شکل طراحی شده «طاق»، نمایانگر حرکت و پویایی است.
این لوگو توسط خانم مهسا کاردان طراحی و اجرا شده است.

ادامه ...